top of page

Як почати рік правильно: 5 найважливіших кроків для ясності та впевненості

  • Фото автора: Alexa
    Alexa
  • 26 груд. 2024 р.
  • Читати 5 хв

Оновлено: 2 січ.


новий рік шампанське

Початок нового року — це чудова нагода переосмислити свої пріоритети та встановити цілі, які приведуть до успіху. У цій статті ми розглянемо 5 кроків до приблизять нас до розуміння як почати рік правильно.

Кінець року — це завжди час підсумків, планів та надій. Але чи бувало так, що ви ставили собі цілі, які згодом так і залишалися нездійсненими? Можливо, у вас виникало відчуття, що ви живете не зовсім своїм життям, слідуєте чужим очікуванням або забуваєте про власні цінності. Початок року здається ідеальною можливістю все змінити, але з чого почати?


Я знаю, як це, коли постійно рухаєшся вперед, але без чіткого розуміння, куди йдеш. Моя робота як коуча допомогла сотням людей зупинитися, поглянути на своє життя ширше і зробити свідомі кроки до своїх справжніх цілей. Адже часто справа не в тому, що ви “ліниві” чи “недостатньо мотивовані”. Просто без чіткого розуміння своїх цінностей, без балансу між різними сферами життя та без реалістичного плану будь-які цілі залишаються лише мріями.


У цій короткій статті я ділюся з вами інструментами, та покроковим планом які допоможуть вам не просто визначити, чого ви хочете, але й зрозуміти, як зробити перші кроки до цього. Прості вправи й рекомендації допоможуть знайти ясність, створити надихаючий план і почати 2025 рік так, щоб він став одним із найкращих у вашому житті. Я вірю, що в кожному з нас є потенціал жити наповненне та реалізовувати свій потенціал.


Давайте разом зробимо перший крок, а точніше 5 найважливіших кроків щоб зрозуміти як почати рік правильно та побудувати персональний план.



Підбийте підсумки минулого року

Перед тим як рухатися вперед, важливо зрозуміти, що вже було досягнуто вами, які уроки ви засвоїли та за що вдячні цьому досвіду. Для цього підійдуть прості інструменти

  • Напишіть 3 досягнення року, які принесли вам найбільшу радість, або якими ви особливо пишаєтеся.

  • Виділіть 3 найважливіші уроки, які ви засвоїли з помилок або викликів які приніс вам минулий рік.

Це рефлексивний процес який допоможе усвідомити, де ви зараз, і налаштуватися на новий рік. Але головне спробувати відключити внутрішнього критика та самозваця, будьте собі найкращим другом в ці хвилини саморефлексії.



Визначте свої цінності

Вже декілька років самостійної практики цілепокладання та звісно роботи з клієнтами на цю саму тему я помітила важливий патерн. Коли цілі та бажання поєднуються та підтримуються внутрішніми людини - то цілі досягаються з набагато більшою вірогідністю. Цінності — це основа, яка впливає на наші життєві рішення та як результат на наше загальне відчуття щастя та задоволеності життям. Якщо ваші цілі відповідають цінностям, ви відчуваєте більше радості, гармонії і що найголовніше мотивації до дій.

  • Подумайте ті запишіть які 3–5 цінностей є для вас найбільш важливими (наприклад, сім’я, здоров’я, свобода, розвиток).

  • Задайте собі запитання: Чи живу я відповідно до цих цінностей зараз? Як вони проявлялися цього року?

Памʼятайте - цінності можуть змінюватись, якщо ви визначали свої цінності колись давно - це не значить що вони залишились такими на завжди. Не привʼязуйтесь до минулого, спирайтеся на те хто ви є зараз.



Сформулюйте надихаючі цілі

Не просто “схуднути” чи “заробити більше грошей” - зазвичай не працюють. Для стійкого розуміння треба визначити, навіщо це вам потрібно. Щоби що це взагалі найкрутіше запитання яке ви можете собі задавати, майже кожен день. Всі знають про систему поставноки цілей SMART і я завжди рекомендую її як основу для постановки зрозумілих цілей, але Якщо ви в настрої поексперементувти - спробуйте використати метод HEART:

Harmony: Ваша ціль гармонійно вписується в життя?

Energizing: Чи надихає вона вас?

Achievable: Чи є реалістичною?

Relevant: Чи відповідає вашим цінностям?

Time-bound: Чи має чіткий термін виконання?

На приклад розглянемо цілі по декільком різним сферам життя

Кар’єра “Я хочу отримати відвищення по роботі до травня 2025 року, щоб отримати більший дохід і можливість інвестувати для фінансової свободи.”

H (Harmony): Ця мета відповідає моїм цінностям грошей та стабільності і домоможе пришвидшити настання фінансової свободи.

E (Energizing): Я буду відчувати себе більш вмотивовано та наближено до свободи.

(Action-oriented): Поговорити з менеджером про доступні карʼєрні можливості зараз. Дізнатися які навички мені важливо продемонструвати та прокачати щоб отримати роботу з вищою оплатою.

R (Realistic): Це реалістично для мене якщо є можливості на данній роботі і я зможу виділяти 3 години в тиждень на навчання. Також я можу розглянути нові карʼєрні можливості.

T (Timely): До 30 травня 2025 року.

Особистий розвиток “Я хочу щодня медитувати по 10 хвилин протягом 30 днів, щоб зменшити стрес і покращити концентрацію.”

Здоровʼя - “Я хочу бігати 3 рази на тиждень по 20 хвилин протягом наступних трьох місяців, щоб відчувати більше енергії та підвищити витривалість.”


Щоби що? Це потужне і просте питання яке ви можете собі задавати, кожен день (коли приймаєте будь-яке рішення).


Створіть персональний план дій

Після визначення цілей важливо розробити покрокову стратегію. Мрія - це ціль яка вписана в ваш календар щодня, якщо ми, звісно, кажемо про мрію яку ви готові здійснити для себе.

  1. Розбийте ціль на конкретні дії, які можна виконати щотижня. Ви точно не один раз в житті чули фразу що слона треба їсти по шматочкам. Тримайте це в голові. Діліть вашого слона на шматочки які ви зможете прожувати та проковтнути - не беріть на себе забагато.

  2. Почніть із першого кроку, навіть якщо він маленький. Особливо якщо він маленький. Прості кроки легше робити і вони викликають меньше супротиву.

  3. Визначте, які ресурси чи підтримка вам потрібні. При роботі з клієнтами я дуже часто стикаюся з переконанням "хочеш зробити добре - роби сам" - що викликає за собою низку проблем з приоритизацією та прокрастинацією. Згодом зʼявляється внутрішня установка що "не можна просити про допомогу", або "якщо я залучаю інших людей чи зовнішні ресурси - то я меньш крутий". Але всі найкрутіші проекти ніколи не створювались однією людиною. Хай ваші проекти будуть крутими. Залучайте людей і ресурси, і головне плануйте які найнеобхідніші.



Планомірно дійте

Це мабуть найскладніший пункт, для нього не достатньо мрій, цінностей, потреб, магії та інших високопарних матерій. Це дисципліна та постійні дії, навіть якщо ви просто лягли в напрямку ваших цілей сьогодні - це вже не погано. Головне щоб завтра ви зробили хоча б найменший крок.

  1. Щотижня обирайте хоча б одну дію яку ви маєте зробити для того щоб наблизитися до своєї цілі.

  2. Виконуйте все те що запланувати на тиждень. Мені немає що тут додати. Єдине слово - дисциплана. Якщо воно вам не подобається чи визиває супротив - прийдумайте своє слово що буде вашим пото щоб прокидатися з ранку та діяти.

  3. Кожну ітерацію рефлексуйте. Задавайте собі головні питання Що вийшло та чому? Що не вийшло зробити та чому? Що я можу зробити наступного разу краще?




Це базові дії які наблизять вас до ваших мрій, якщо ви готові інвестувати час в своє краще життя. Якщо вам цікаво Якщо ви відчуваєте що вам цього не достатньо і ви хочете почати рік із ясністю, натхненням та чітким планом, запишіться на стратегічну сесію! Я допоможу вам сформулювати персональний план дій, заснований на ваших цінностях та потребах.



Нещодавно я проводила вебінар-тренінг для своїх друзів. Питання та відклик які я отримала надихнули мене на цю статтю. Я присвячую цю статтю всім тим хто не дивлячісь на зовнішні обставини хоче ставати краще та жити більш навовненим життям. А також хочу виразити взячність в цьому році за своє неймовірне оточення людей та подій що зробили мене як людину та професіонала ще кращє. Дякую!

Comments


bottom of page